Zaproszenie na Rajd

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników historycznej motoryzacji do uczestnictwa w

XVI Rajdzie Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej

  w dniach 24 – 26 czerwca 2022 roku

Baza:
Ośrodek Wypoczynkowy Maria – „Pod Sosnami” w Przyjezierzu

 

PLAN RAJDU
 • PIĄTEK – 24 czerwca 2022 r.
 • rejestracja uczestników w bazie w Ośrodku Wypoczynkowym MARIA – „Pod Sosnami” w Przyjezierzu, ul. Bukowa w godzinach popołudniowo- wieczornych, zakwaterowanie. Lokalizacja google mpas

SOBOTA – 25 czerwca 2022 r.

 • godz. 7.30 – 8:30: śniadanie
 • godz. 9.30: uroczyste otwarcie Rajdu i odprawa zawodników na starcie Rajdu – parking za Halą Widowiskowo-Sportową w Mogilnie, ul. Grobla. Lokalizacja google maps
 • godz. 10:00: start pierwszej załogi do rajdu turystycznego na orientację na trasie wyznaczonej po drogach gmin Mogilno, Strzelno i Jeziora Wielkie.
  Na trasie rajdu sporo atrakcji – m.in. konkursy, zagadki, próby jazdy sprawnościowej, posiłek regeneracyjny.
 • ok. godz. 16.30 przewidziany przyjazd pierwszych załóg z trasy rajdu na metę w Przyjezierzu.
 • w godzinach wieczornych dla uczestników rajdu i zaproszonych gości biesiada przy ognisku i grillu w bazie rajdu.

NIEDZIELA – 26 czerwca 2022 r.

 • godz. 9:15 – 10:15: śniadanie
 • do godz. 10:00 wykwaterowanie z noclegów w bazie rajdu
 • godz. 11.00: konkurs elegancji, czyli konkurs na najpiękniejszy pojazd i strój z minionych lat na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Mogilnie.
  W trakcie imprezy m.in. pokazy, przejażdżka zabytkowym autobusem, występy artystyczne, konkurs z upominkami dla publiczności.
 • ok. godz. 13.00: ogłoszenie oficjalnych wyników i uhonorowanie zwycięzców rajdu
 • ok. godz. 14.00: oficjalne zakończenie Rajdu

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia zmian w powyższym planie.

POJAZDY

Do uczestnictwa w rajdzie zapraszamy załogi pojazdów klasycznych z napędem mechanicznym, o możliwie wysokim stopniu oryginalności, zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych. Do startu w rajdzie dopuszczone zostaną pojazdy, w przypadku których produkcję danego modelu, typu, generacji, ewolucji itp. rozpoczęto przed dniem 31.12.1989 roku oraz wszelkie pojazdy zarejestrowane oficjalnie jako pojazdy zabytkowe. W drodze wyjątku do udziału w Rajdzie mogą zostać dopuszczone pojazdy niespełniające ww. kryterium wiekowego, będące jednak egzemplarzami unikatowymi lub przedstawiające znaczną wartość kolekcjonerską. O ich dopuszczeniu do udziału w imprezie decyduje Organizator.

Z oczywistych względów w przejeździe na trasie rajdu (w otwartym ruchu po drogach publicznych) mogą brać udział tylko pojazdy zarejestrowane, dopuszczone do ruchu, sprawne technicznie – z aktualnym badaniem technicznym i posiadające ważną polisę OC. Kierowca pojazdu musi posiadać prawo jazdy właściwej kategorii oraz ubezpieczenie NNW obejmujące pilota i ewentualnych pasażerów.

WYSTAWA KLASYKÓW

Zapraszamy również na wystawę pojazdów zabytkowych i klasycznych. Rozpocznie się ona w niedzielę 26 czerwca 2022 r. o godzinie 11:00 i potrwa do około godziny 14:30. W trakcie wystawy przeprowadzony zostanie również konkurs elegancji. Wszystko to na parkingu za Halą Widowiskowo-Sportową w Mogilnie przy ulicy Grobla. Osoby zainteresowane tylko wystawieniem swojego pojazdu mogą przybyć tam bez uprzedniego zgłoszenia. Wjazd na teren wystawy jest wówczas bezpłatny. Wymóg formalnego zgłoszenia i wniesienia opłaty wpisowej dotyczy osób chętnych do udziału w konkursie elegancji oraz pragnących otrzymać numer startowy wraz z zestawem pamiątek z rajdu.

KOSZT UCZESTNICTWA

Podane koszty mają charakter orientacyjny. Kwota ta przeznaczona jest w całości na cele organizacyjne imprezy – pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem i przebiegiem rajdu. W ramach wpisowego zapewniamy załodze (kierowca + pilot) komplet materiałów rajdowych, pamiątkowe naklejki i gadżety rajdowe, posiłek regeneracyjny na trasie rajdu oraz piknikowy posiłek przy ognisku i grillu po przyjeździe na metę rajdu.

Wpisowe od załogi (kierowca + pilot):
100 zł (udział w sobotnim rajdzie i niedzielnej wystawie)
40 zł (udział tylko w niedzielnej wystawie)

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia na rajd, wystawę i konkurs elegancji przyjmowane są do dnia 11 czerwca 2022 r. w formie elektronicznej poprzez formularz Google umieszczony pod adresem:

https://forms.gle/mEfG28pWHwhupR6X6

Warunkiem wpisania na główną listę startową, oprócz nadesłania karty zgłoszeniowej, jest wpłata w postaci darowizny na statutowe cele Stowarzyszenia „Motoklasyczni”.

Kwotę 100 zł należy przekazać na konto Stowarzyszenia „Motoklasyczni”:

17 9065 0006 0060 0619 2369 0001 (Bank Spółdzielczy w Gnieźnie o/Mogilno)

Tytuł płatności: „Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia od: (imię i nazwisko zgłoszonego kierowcy)

Wpłacona darowizna nie podlega zwrotowi w przypadku późniejszej rezygnacji z udziału w imprezie.

Przyjęcie zgłoszeń w terminie krótszym, niż 14 dni przed datą rozpoczęcia Rajdu uzależnione jest od decyzji Organizatora. Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy uczestników w przypadku zgłoszenia maksymalnej liczby załóg!

 Prosimy o przedstawienie w odpowiedniej rubryce formularza zgłoszeniowego krótkiego opisu swojego pojazdu, który zostanie zaprezentowany podczas konkursu elegancji. Ocenie jury będzie podlegać stylizacja wyglądu załogi dostosowana do rodzaju pojazdu i epoki, z której on pochodzi. Udział w tym konkursie jest oczywiście dobrowolny.

BAZA RAJDU / NOCLEG

Organizator proponuje miejsca noclegowe dla Uczestników domkach letniskowych „Pod Sosnami” należących do Ośrodka Wypoczynkowego MARIA w Przyjezierzu przy ulicy Bukowej. Możliwe jest też skorzystanie na miejscu ze śniadań w dniach 25 i 26 czerwca.

Informacje o ośrodku: http://maria.przyjezierze.pl/osrodek-wypoczynkowy-pod-sosnami.html
Galeria zdjęć: http://maria.przyjezierze.pl/osrodek-wypoczynkowy-pod-sosnami-zdjecia.html

Koszty:

domek 3-osobowy: 120 zł / doba
domek 4-osobowy: 160 zł / doba
śniadanie: 25 zł

Doba hotelowa w domkach kończy się o godzinie 10:00.

UWAGA! Rezerwacje domków i śniadań są przyjmowane tylko przez Organizatorów Rajdu do dnia 30 kwietnia 2022 r. włącznie. Warunkiem przyjęcia rezerwacji jest wpłata pełnej kwoty za nocleg i/lub śniadania na ww. konto bankowe Stowarzyszenia „Motoklasyczni”. Po wyżej wymienionym terminie Organizator nie gwarantuje dostępności noclegów w domkach letniskowych na terenie bazy rajdu. Wpłacona przy rezerwacji kwota nie podlega zwrotowi w przypadku późniejszej rezygnacji z udziału w imprezie.

DO ZOBACZENIA NA RAJDZIE