Zaproszenie na Rajd

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników historycznej motoryzacji do uczestnictwa w:

XVIII Rajdzie Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej,
oraz Wystawie Klasyków i Konkursie Elegancji

  w dniach 14 – 16 czerwca 2024 roku

Baza rajdu:  Ośrodek Wypoczynkowy Maria – „Pod Sosnami” w Przyjezierzu

PLAN RAJDU

PIĄTEK – 14 czerwca 2024 r.

 • od godz. 16:00 rejestracja i zakwaterowanie uczestników w bazie w Ośrodku Wypoczynkowym MARIA – domki „Pod Sosnami” w Przyjezierzu, ul. Bukowa.
  Lokalizacja: https://goo.gl/maps/RU3fxMiWDkMekcKcA

SOBOTA – 15 czerwca 2024 r.

 • godz. 7.00 – 8:30 – śniadanie
 • godz. 9.30: uroczyste otwarcie Rajdu i odprawa zawodników na starcie Rajdu – parking za Halą Widowiskowo-Sportową w Mogilnie, ul. Grobla. Lokalizacja: https://goo.gl/maps/uG5tEXLeaAszQcCu5
 • godz. 10:00: start pierwszej załogi do rajdu turystycznego na orientację na trasie wyznaczonej po drogach gmin Mogilno, Trzemeszno, Gniezno.

Na trasie Rajdu sporo atrakcji – m.in. konkursy, zagadki, próby jazdy sprawnościowej i z oceną techniki jazdy, posiłek regeneracyjny.

 • ok. godz. 15.30 przewidziany przyjazd pierwszych załóg z trasy Rajdu na metę w Mogilnie.
 • w godzinach wieczornych dla uczestników Rajdu i zaproszonych gości biesiada przy ognisku w bazie rajdu.

NIEDZIELA – 16 czerwca 2024 r.

 • godz. 9:15 – 10:15 – śniadanie
 • do godz. 10:00 wykwaterowanie z noclegów w bazie Rajdu
 • godz. 11.00 – konkurs elegancji, czyli konkurs na najpiękniejszy pojazd i strój z minionych lat na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Mogilnie.

  W trakcie imprezy m.in. prezentacje pojazdów, przejażdżka zabytkowym autobusem, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci, konkursy.
 • ok. godz. 13.30 – ogłoszenie oficjalnych wyników i uhonorowanie zwycięzców sobotniego Rajdu
 • ok. godz. 14.30 – oficjalne zakończenie Wystawy i Rajdu

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia zmian w powyższym planie.

POJAZDY

Do uczestnictwa w rajdzie zapraszamy załogi wszelkiego rodzaju pojazdów klasycznych z napędem mechanicznym, o możliwie wysokim stopniu oryginalności, zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych. Do startu w rajdzie dopuszczone zostaną pojazdy, w przypadku których produkcję danego modelu, typu, generacji, ewolucji itp. rozpoczęto przed dniem 31.12.1994 roku oraz wszelkie pojazdy zarejestrowane oficjalnie jako pojazdy zabytkowe. W drodze wyjątku do udziału w Rajdzie mogą zostać dopuszczone pojazdy niespełniające ww. kryterium wiekowego, będące jednak egzemplarzami unikatowymi lub przedstawiające znaczną wartość kolekcjonerską. O ich dopuszczeniu do udziału w imprezie decyduje Organizator.

Z oczywistych względów w przejeździe na trasie rajdu (w otwartym ruchu po drogach publicznych) mogą brać udział tylko pojazdy zarejestrowane, dopuszczone do ruchu, sprawne technicznie – z aktualnym badaniem technicznym i posiadające ważną polisę OC. Kierowca pojazdu musi posiadać prawo jazdy właściwej kategorii oraz ubezpieczenie NNW obejmujące pilota i ewentualnych pasażerów.

Motocykle i samochody podlegają odrębnej klasyfikacji w rajdzie.

WYSTAWA KLASYKÓW

Zapraszamy również na wystawę pojazdów zabytkowych i klasycznych. Rozpocznie się ona w niedzielę 16 czerwca 2024 r. o godzinie 11:00 i potrwa do około godziny 14:30. W trakcie wystawy przeprowadzony zostanie również konkurs elegancji. Wszystko to na parkingu za Halą Widowiskowo-Sportową w Mogilnie przy ulicy Grobla. Osoby zainteresowane tylko wystawieniem swojego pojazdu mogą przybyć tam bez uprzedniego zgłoszenia. Wjazd na teren wystawy jest wówczas bezpłatny. Wymóg formalnego zgłoszenia i wniesienia opłaty wpisowej dotyczy osób chętnych do udziału w konkursie elegancji oraz pragnących otrzymać numer startowy wraz z zestawem pamiątek z rajdu.

KOSZT UCZESTNICTWA

Podane koszty mają charakter orientacyjny. Kwota ta przeznaczona jest w całości na cele organizacyjne imprezy – pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem i przebiegiem rajdu. W ramach wpisowego zapewniamy załodze (kierowca + pilot) komplet materiałów rajdowych, pamiątkowe naklejki i gadżety rajdowe, posiłek regeneracyjny na trasie rajdu oraz piknikowy posiłek przy ognisku i grillu po przyjeździe na metę rajdu.

Wpisowe od załogi (kierowca + pilot): 160 zł (udział w sobotnim rajdzie i niedzielnej wystawie)

                                                                       70 zł (udział tylko w niedzielnej wystawie)

Opłata za każdego dodatkowego pasażera – uczestnika imprezy: 25 zł (za wyjątkiem dzieci do lat 10)

 

ZGŁOSZENIA

Dnia 8 kwietnia br. o godzinie 11:30 została osiągnięta maksymalna przewidziana na tę edycję rajdu liczba zgłoszeń. Od tej daty przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową. Warto zgłosić swój akces na nią. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że zasadniczo ostatecznie wszyscy z listy rezerwowej znaleźli miejsca na liście głównej. Zawsze też można wyruszyć na trasę z kompletem materiałów, ale poza klasyfikacją.
Zgłoszenia na listę rezerwową rajdu, wystawę i konkurs elegancji przyjmowane są do dnia 1 czerwca 2024 r. w formie elektronicznej poprzez formularz Google umieszczony pod adresem:
https://forms.gle/7XcCSYerp3YXnjbH8

 
Zgłoszenia wyłącznie na wystawę i konkurs elegancji można przesłać poprzez ten formularz:

https://forms.gle/Em251ZW8aXJs1zN87

Warunkiem wpisania na główną listę startową, oprócz nadesłania karty zgłoszeniowej, jest wpłata w postaci darowizny na statutowe cele Stowarzyszenia „Motoklasyczni”.

Kwotę opowiadającą stosownej opłacie wpisowej należy przekazać na konto Stowarzyszenia „Motoklasyczni”:

17 9065 0006 0060 0619 2369 0001 (Bank Spółdzielczy w Gnieźnie o/Mogilno)

Tytuł płatności: „Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia od: (imię i nazwisko zgłoszonego kierowcy)”

Wpłacona darowizna nie podlega zwrotowi w przypadku późniejszej rezygnacji z udziału w imprezie.

Przyjęcie zgłoszeń w terminie krótszym, niż 14 dni przed datą rozpoczęcia Rajdu uzależnione jest od decyzji Organizatora. Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy uczestników w przypadku zgłoszenia maksymalnej liczby załóg!

Prosimy o przedstawienie w odpowiedniej rubryce formularza zgłoszeniowego krótkiego opisu swojego pojazdu, który zostanie zaprezentowany podczas konkursu elegancji. Ocenie jury będzie podlegać stylizacja wyglądu załogi dostosowana do rodzaju pojazdu i epoki, z której on pochodzi. Udział w tym konkursie jest oczywiście dobrowolny.

BAZA RAJDU / NOCLEG

Organizator proponuje miejsca noclegowe dla Uczestników domkach letniskowych „Pod Sosnami” należących do Ośrodka Wypoczynkowego MARIA w Przyjezierzu przy ulicy Bukowej. Możliwe jest też skorzystanie na miejscu ze śniadań w dniach 15 i 16 czerwca oraz kolacji w dniu 15 czerwca.

Informacje o ośrodku: http://maria.przyjezierze.pl/osrodek-wypoczynkowy-pod-sosnami.html

Galeria zdjęć: http://maria.przyjezierze.pl/osrodek-wypoczynkowy-pod-sosnami-zdjecia.html

Koszty:

domek 3-osobowy: 195 zł / doba

domek 4-osobowy: 260 zł / doba

1 śniadanie: 35 zł

1 obiadokolacja: 45zł

Doba hotelowa w domkach kończy się o godzinie 10:00.

UWAGA! Rezerwacje domków, śniadań i obiadokolacji są przyjmowane tylko przez Organizatorów Rajdu do dnia 31 maja 2024 r. włącznie. Warunkiem przyjęcia rezerwacji jest wpłata pełnej kwoty za nocleg i/lub posiłki na ww. konto bankowe Stowarzyszenia „Motoklasyczni”. Pula miejsc w domkach jest oczywiście ograniczona. W przypadku dokonania rezerwacji już po wyczerpaniu tejże puli organizatorzy będą indywidualnie kontaktować się z zainteresowanymi. Wpłacona przy rezerwacji kwota nie podlega zwrotowi w przypadku późniejszej rezygnacji z udziału w imprezie, chyba że na miejsce rezygnujących znajdzie się zastępstwo.

DO ZOBACZENIA NA RAJDZIE